Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Klimatyzacja Gliwice - komu powierzyć montaż?
(2020-12-30)

 

glowne_banner-img2.jpg

 

Montaż klimatyzacji może być przeprowadzany wyłącznie przez specjalistów, którzy posiadają certyfikat F-gazowy i Świadectwo Kwalifikacji. Oznacza to bowiem, że dysponują wiedzą popartą powtarzanym egzaminem i niezbędnymi narzędziami, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Warto także zwrócić uwagę, by wybrana firma zapewniała kompleksowe usługi, obejmujące nie tylko zakup i montaż, ale także serwisowanie i naprawę. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy szukać za każdym razem kolejnego specjalisty.

Montaż klimatyzacji Gliwice

Montaż klimatyzacji - zarówno w domu, jak i lokalu usługowym - wymaga od montera szeregu umiejętności. Zgodnie z polskim prawem może wykonywać go tylko odpowiednio przeszkolona osoba, która uzyskała świadectwo przyznawane przez Urząd Dozoru Technicznego na okres 5 lat. Dobrze jest także zwrócić uwagę, czy zatrudniany monter posiada certyfikację konkretnego producenta - zdarza się bowiem, że to jeden z warunków otrzymania gwarancji na urządzenie.

Klimatyzacja Gliwice

Klimatyzacja domowa Gliwice - jak wybrać najlepszy model?

Od pewnego czasu zdajemy sobie sprawę, że klimatyzacja domowa nie generuje problemów ze zdrowiem, o ile prawidłowo ją użytkujemy i postawimy na montaż wykonany przez fachowców. To rozwiązanie, które podnosi jakość naszego życia i wpływa korzystnie na samopoczucie. Nowoczesne modele posiadają również specjalne filtry, dzięki którym montaż klimatyzacji może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików.

Tania klimatyzacja do domu może być dobrym wyborem - na pewno spełnia swoją podstawową funkcję, czyli efektywnie chłodzi latem. Może jednak się okazać, że często się psuje, cechuje się bardzo wysokim poborem prądu i zupełnie nie sprawdza się początkiem jesieni czy wiosną, gdy chcesz dogrzać dom. Nie namawiamy do zakupu drogich urządzeń. Przedstawiamy najważniejsze parametry, które warto uwzględnić, by cieszyć się optymalną temperaturę i niskimi rachunkami. Montaż klimatyzacji wykonujesz przecież po to, by standard twojego życia się podniósł.

Serwis Klimatyzacji Gliwice

Montaż i serwis klimatyzacji Gliwice - kompleksowe usługi

Jeśli zależy ci na tym, by montaż klimatyzacji w domu przebiegał bez angażowania twojego czasu, wybierz specjalistów, którzy oferują kompleksowe usługi. W ten sposób unikniesz także dzielenia odpowiedzialności za efekt końcowy na kilka podmiotów. Co może znaleźć się wśród usług oferowanych przez jedną firmę?

1.     Wizja lokalna - to wizyta monterów, którzy dokładnie analizują warunki w twoim domu: ilość pomieszczeń, ich dokładne wymiary, rozmiar i liczbę okien, obecność urządzeń elektronicznych itp.

2.     Rekomendacje dotyczące klimatyzacji do domu i przygotowanie zakresu prac instalacyjnych - to propozycje monterów, które uwzględniają nie tylko parametry techniczne najlepszej klimatyzacji do twojego domu, ale także wszystkie twoje preferencje (wygląd, cena). Na tym etapie specjaliści podpowiedzą ci, jaki będzie najbardziej realny zakres prac. Pełna oferta obejmuje propozycję modeli i dokładną wycenę montażu we wskazanym miejscu.

3.     Dostawa urządzenia - kompleksowa usługa obejmuje również dostarczenie nowego sprzętu, który nie wykazuje wad i posiada pełną gwarancję producenta.

4.     Montaż klimatyzacji - doświadczeni monterzy wykonują pełną realizację zgodnie z podpisaną między stronami umową.

5.     Uruchomienie klimatyzacji i próba szczelności - montaż klimatyzacji wymaga innych uprawnień niż wypełnienie instalacji czynnikiem chłodniczym. Ten może być wykonywany wyłącznie przez instalatorów, którzy posiadają świadectwo potwierdzające pozytywne zdanie odpowiedniego egzaminu.

6.     Serwis klimatyzacji - klimatyzacja domowa wymaga regularnego serwisowania: większość producentów wymaga 1-2 przeglądów rocznie, by użytkownik miał prawo do gwarancji. Serwisowanie obejmuje uzupełnianie czynnika chłodniczego, odgrzybianie i ewentualną wymianę filtrów. To ważne, by cieszyć się pełną wydajnością urządzenia, a nagromadzone w jednostce wewnętrznej zanieczyszczenia nie zaszkodziły zdrowiu domowników. Dlatego tak ważne jest, by na czas umówić się z ekipą serwisantów.

7.     Naprawa klimatyzacji - nowoczesne modele cechują się niskim wskaźnikiem awaryjności, jednak wciąż pojawiają się wady ukryte urządzeń, które wymagają naprawy. Zatrudniając do tego tę samą ekipę, która przeprowadziła montaż urządzenia, możemy liczyć na szybsze wykrycie usterki.

Klimatyzacja do domu Gliwice

Montaż klimatyzacji Gliwice

Wybierając zespół przeprowadzający montaż klimatyzacji, warto zdecydować się na doświadczonych profesjonalistów, którzy mogą pochwalić się nie tylko pozytywnymi opiniami klientów, ale także dużą liczbą przeprowadzonych realizacji w podobnych miejscach. Dobrze jest współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy szybko pojawią się na miejscu, gdy dojdzie do jakiejkolwiek usterki.

Montaż klimatyzatora powinien być poprzedzony wizją lokalną, podczas której doświadczony monter dokładnie zmierzy nie tylko powierzchnię pomieszczenia, ale również jego wysokość. Przeanalizuje również nasłonecznienie czy rozmiar i ilość okien. To dla ciebie gwarancja, że urządzenie będzie prawidłowo podłączone i będziesz mógł cieszyć się optymalną temperaturą w domu na lata.

 
Klimatyzacja domowa Gliwice